Evropsko prvenstvo za odbojkašice biće održano od 18. avgusta do 4. septembra 2021. u Srbiji, Bugarskoj, Hrvatskoj i Rumuniji.
Prodaja ulaznica za utakmice u Beogradskoj areni počela je, a kupovina je moguća u okviru mreže Ticket Vision.
Odbojkaški savez Srbije najavio je da će reprezentacija Srbije, dvostruki uzastopni prvak Evrope, odigrati prvi meč u okviru A grupe u Beogradu protiv Bosne i Hercegovine, u četvrtak, 19. avgusta 2021. od 17.00.
Srbija će drugi meč odigrati 21. avgusta od 21.00 protiv Francuske, a treći 22. avgusta protiv Belgije od 20.00. Azerbejdžan će biti rival Srbiji u četvrtom meču 24. avgusta od 20.00, a u poslednjem meču u A grupi Srbija će igrati protiv Rusije, 25. avgusta od 20.00.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 19 puta na 31 EP. Srbija je osvojila šest medalja: tri zlatne (2011. u Beogradu, 2017. u Bakuu i 2019. u Ankari), jednu srebrnu (EP 2007. u Luksemburgu) i dve bronzane (EP 2015. u Roterdamu i 1951. u Parizu). Srbija je na 19 šampionata Evrope odigrala 129 utakmica i ostvarila 62 pobede, uz 67 poraza (224:234) i 48,06% pobeda.
EP za odbojkašice i u Plovdivu, Zadru i Kluž Napoki
U B grupi u Plovdivu igraće Bugarska, Poljska, Nemačka, Španija, Češka i Grčka, u C grupi u Zadru nastupiće Hrvatska, Italija, Belorusija, Slovačka, Mađarska i Švajcarska, a u D grupi u Kluž Napoki takmičiće se Rumunija, Turska, Holandija, Ukrajina, Finska i Švedska.
Prvenstvo će početi 18. avgusta utakmicama u B i D grupi, dok će se prvi mečevi u A i C grupi odigrati 19. avgusta.
Takmičenje po grupama će se odigrati od 18. do 25. avgusta u B i D grupi, odnosno od 19. do 26. avgusta u A i C grupi.
Eliminacioni mečevi i borba za prva tri mesta
Mečevi osmine finala i četvrtfinala će biti igrani u Beogradu i Plovdivu od 28. avgusta do 1. septembra.
U Beogradskoj areni, 3. septembra 2021, na programu su polufinalni mečevi, a 4. septembra prvo meč za treće mesto, a onda i finale.
EP za odbojkašice 2021. – raspored svih mečeva
A grupa – Beograd:
Četvrtak, 19. avgust 2021.
- Srbija – Bosna i Hercegovina… 17.00
Petak, 20. avgust 2021.
- Azerbejdžan – Belgija.. 17.00
- Rusija – Francuska… 20.00
Subota, 21. avgust 2021.
- Srbija – Francuska… 21.00
- Azerbejdžan – Bosna i Hercegovina… 18.00
Nedelja, 22. avgust 2021.
- Srbija – Belgija… 20.00
- Rusija – Azerbejdžan… 17.00
Ponedeljak, 23. avgust 2021.
- Rusija – Belgija… 17.00
- Bosna i Hercegovina – Francuska… 20.00
Utorak, 24. avgust 2021.
- Srbija – Azerbejdžan… 20.00
- Belgija – Bosna i Hercegovina… 17.00
Sreda, 25. avgust 2021.
- Srbija – Rusija… 20.00
- Azerbejdžan – Francuska… 17.00
Četvrtak, 26. avgust 2021.
- Rusija – Bosna i Hercegovina… 17.00
- Belgija – Francuska… 20.00
B grupa – Plovdiv:
Sreda, 18. avgust 2021.
- Bugarska – Grčka… 20.30 (19.30)
Četvrtak, 19. avgust 2021.
- Španija – Češka… 17.30 (16.30)
- Nemačka – Poljska… 20.30 (19.30)
Petak, 20. avgust 2021.
- Češka – Nemačka… 17.30 (16.30)
- Poljska – Grčka… 20.30 (19.30)
Subota, 21. avgust 2021.
- Poljska – Češka… 17.30 (16.30)
- Bugarska – Španija… 20.30 (19.30)
Nedelja, 22. avgust 2021.
- Grčka – Španija… 16.00 (15.00)
- Nemačka – Bugarska… 19.00 (18.00)
Ponedeljak, 23. avgust 2021.
- Grčka – Češka… 17.30 (16.30)
- Poljska – Španija… 20.30 (19.30)
Utorak, 24. avgust 2021.
- Nemačka – Grčka… 17.30 (16.30)
- Bugarska – Češka… 20.30 (19.30)
Sreda, 25. avgust 2021.
- Nemačka – Španija… 17.30 (16.30)
- Bugarska – Poljska… 20.30 (19.30)
C grupa – Zadar:
Četvrtak, 19. avgust 2021.
- Hrvatska – Švajcarska… 17.00
Petak, 20. avgust 2021.
- Italija – Belorusija… 17.15
- Slovačka – Mađarska… 20.15
Subota, 21. avgust 2021.
- Belorusija – Hrvatska… 17.00
- Mađarska – Švajcarska… 20.00
Nedelja, 22. avgust 2021.
- Hrvatska – Slovačka… 17.00
- Italija – Mađarska… 20.00
Ponedeljak, 23. avgust 2021.
- Italija – Slovačka… 17.15
- Belorusija – Švajcarska… 20.15
Utorak, 24. avgust 2021.
- Hrvatska – Mađarska… 17.00
- Slovačka – Švajcarska… 20.00
Sreda, 25. avgust 2021.
- Belorusija – Mađarska… 18.00
- Italija – Hrvatska… 21.00
Četvrtak, 26. avgust 2021.
- Slovačka – Belorusija… 17.00
- Italija – Švajcarska… 20.00
D grupa – Kluž Napoka:
Sreda, 18. avgust 2021.
- Turska – Rumunija… 20.30 (19.30)
Četvrtak, 19. avgust 2021.
- Finska – Švedska… 16.00 (15.00)
- Holandija – Ukrajina… 19.00 (18.00)
Petak, 20. avgust 2021.
- Holandija – Finska… 17.30 (16.30)
- Turska – Ukrajina… 20.30 (19.30)
Subota, 21. avgust 2021.
- Ukrajina – Finska… 17.30 (16.30)
- Rumunija – Švedska… 20.30 (19.30)
Nedelja, 22. avgust 2021.
- Turska – Švedska… 17.30 (16.30)
- Holandija – Rumunija… 20.30 (19.30)
Ponedeljak, 23. avgust 2021.
- Ukrajina – Švedska… 17.30 (16.30)
- Turska – Finska… 20.30 (19.30)
Utorak, 24. avgust 2021.
- Turska – Holandija… 17.30 (16.30)
- Rumunija – Finska… 20.30 (19.30)
Sreda, 25. avgust 2021.
- Holandija – Švedska… 17.30 (16.30)
- Rumunija – Ukrajina… 20.30 (19.30)
Osmina finala, Plovdiv:
Subota, 28. avgust 2021.
- (5) B 1 – D 4
- (8) D 2 – B 3
Nedelja, 29. avgust 2021.
- (6) D 1 – B 4
- (7) B 2 – D 3
Osmina finala, Beograd:
Nedelja, 29. avgust 2021.
- (1) A 1 – C 4
- (4) C 2 – A 3
Ponedeljak, 30. avgust 2021.
- (2) C 1 – A 4
- (3) A 2 – C 3
Četvrtfinale
Plovdiv; utorak, 31. avgust 2021.
- (3) Pobednici mečeva 5 i 8
- (4) Pobednici mečeva 6 i 7
Beograd; sreda, 1. septembar 2021:
- (1) Pobednici mečeva 1 i 4
- (2) Pobednici mečeva 2 i 3
Beograd – polufinale i finale
Petak, 3. septembar 2021.
- Pobednici četvrtfinalnih mečeva 1 i 4
- Pobednici četvrtfinalnih mečeva 2 i 3
Beograd; subota, 4. septembar 2021:
- Meč za treće mesto… 17.00
- Finale… 20.00
Izvor: (danubeogradu.rs)