Festival Balkanima ove godine započinje otvaranjem izložbe i projekcijom filmova: BENEDITO MACHINE: VREME ZA ČAJ, VREME ZA RAT.
Nakon izložbe biće prikazan prvi Takmičarski program u velikoj Sali Doma kulture “Studentski grad”.
Filmovi su raspoređeni u više celina: Glavni takmičarski program, Takmičarski program studentskog animiranog filma, Takmičarski program srpske animacije i jedan program koji predstavlja pregled najnovije balkanske produkcije animacije –Balkanima panorama. Za dečju publiku, ove godine, pripremili smo dva programa animiranih filmova, i to za uzrast do sedam godina, i drugi program za uzrast od 7 godina pa na dalje.
Takmičarski program filmova za decu 1 i 2 koncipirani su tako da najmlađoj publici predstave svu raznovrsnost evropskih kinematografija i animacijskih tehnika: klasična crtežna animacija, kolaž, lutke, plastelin, kompjuterske 3D tehnologije, slikanje po staklu i dr.
Festival evropskog animiranog filma Balkanima počinje petog oktobra u 20 časova u Domu kulture „Studentski grad” i traje pet dana. Svečano zatvaranje planirano je za subotu u 20 časova kada će biti prikazani svi pobednički fimovi i proglašene nagrade.
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 18.00h
Студентски такмичарски програм 1
Student Competition Program 1
ВРБА / The Willow
Катарина Срејић / Serbia, 2021, 7:52
ПОКОЈНИК / The Deceased
Avishai Simchovitch, Keren Or Zelingher / Israel, 2020,
6:52
ПРИЧАОНИЦА / Chatroom
Jiro Magracia / Germany, 2020, 7:16
СЕТ ЗА ПРАВЉЕЊЕ МИША / The set for creating
a mouse
Ivan Khanzhin, Vasilisa Makshakova, Anna Isakova /
Russian Federation, 2020, 2:44
ПРОНАЂЕНИ ФИЛМ / Found
Claudia Munksgaard-Palmqvist / Denmark/Norway,
2020, 3:30
КИТОЛОВАЦ / Whale Hunter
Milan Guan Qi / Serbia, 2021, 3:00
ПУЖ ДВА ГРАДА / A Snail of Two Cities
Јoseph Wheeler / United Kingdom, 2019, 6:37
УТОРАК УВЕЧЕ / Tuesday Night
Наташа Михаиловић / Serbia, 2021, 2:44
МИГРАНТИ / Migrants
Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte,
Zoe Devise / France, 2020, 8:22
45’’
Lucija Oroz / Croatia, 2021, 4:50
СЕСТРЕ / Sisters
Andrea Szelesova / Czech Republic, 2021, 11:22
ПОДВОДНА ЉУБАВ / Underwater Love
Veronica Martiradonna, Andrea Falzone, Cristina
Fiore / Italy, 2021, 5:45
OСМЕХ ТИКВИЦЕ / The zucchini’s smile
Lucas Ansart / France, 2020, 7:17
Трајање програма/Program Duration 77’
ВЕЛИКА ГАЛЕРИЈА/Big Gallery 20.00h
Отварање фестивала и изложбе/Festival and
Exhibition opening:
Изложба
BENDITO MACHINE: ВРЕМЕ ЗА ЧАЈ, ВРЕМЕ ЗА РАТ
Exhibition
BENDITO MACHINE: TIME FOR TEA, TIME FOR WAR
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 20.30h
Такмичарски програм 1
Competition Program 1
НЕМОГУЋЕ ФИГУРЕ И ДРУГЕ ПРИЧЕ I /
Impossible Figures and other stories I
Marta Pajek / Poland, 2021, 16:10
ЗАВЕРА / Conspiracy
Andrey Kuznetsov / Russian Federation, 2021, 7:07
ЖИВЕТИ У ПРИЧИ / Living In a Story
Алекса Гајић / Serbia, 2021, 12:12
ДРЖИ МЕ ЧВРСТО / Hold Me Tight
Melanie Robert-Tourneur / Belgium, 2021, 6:06
ДАРВИНОВА БЕЛЕЖНИЦА / Darwin’s Notebook
Georges Schwizgebel / Switzerland, 2020, 9:20
НОРМАЛНО / Normal
Julie Caty / France, 2020, 11:03
ВИДИШ ЛИ ИХ ТИ? / Can You See Them?
Bruno Razum / Croatia, 2021,10:27
ДОМ У ЉУСЦИ / Home in a shell
Renata Gasiorowska / Poland, 2020, 6:00
ПРИТИСНИ ОВО ДУГМЕ, УКОЛИКО ТЕ
УХВАТИ ПАНИКА / Push This Button if You
Begin to Panic
Gabriel Bohmer / United Kingdom, 2020, 12:51
УТОРАК УВЕЧЕ, Србија ЖИВЕТИ У ПРИЧИ, Србија НОРМАЛНО, Француска
Трајање програма/Program Duration 91’
СРЕДА/Wednesday 6.10.2021.
МАЛА САЛА/Small Hall 18.00h
Покретне слике поезије и отпора забораву –
Симоне Маси / Moving images of poetry and
resistance to oblivion – Simone Massi
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 19.00h
Студентски такмичарски програм 2
Student Competition Program 2
КОМПУЛСИВНИ ПОСАО / A Compulsive Job
Дуња Ђорђевић / Serbia, 2020, 2:35
Ц / C
Marion Taschler / Switzerland, 2020, 5:04
САМО У ЛИФТУ / Elevator Alone
Anastasia Papadopoulou / Greece, 2021, 3:38
ТОЧАК ЖИВОТА / Wheel of Life
Tamara Maksimović / Bosnia and Herzegovina, 2021,
4:00
ЗВЕР / La Bestia
Marlijn van Nuenen, Ram Tamez, Alfredo Gerard
Kuttikatt / France, 2020, 7:41
ГРЕШКA / Error
Lucie Vostarkova / Czech Republic, 2020, 3:43
ТАМНИЦЕ И ЗМАЈЕВИ / Dragons & Dungeons
Теодора Мијатовић / Serbia, 2021, 6:24
ТИ НИСИ КИВИ / You Are not a Kiwi
Maria Saveleva / Estonia, 2020, 5:31
ПОРТРЕТ ДОСАДНОГ ЧОВЕКА / The portrait of
a boring man
Vasily Korepanov / Russian Federation, 2020, 7:10
МОЈ ПРИЈАТЕЉ КОЈИ СИЈА НОЋУ / My friend
who shines in the night
Gregoire de Bernouis, Jawed Boudaoud, Simon
Cadilhac, Helene Ledevin / France, 2020, 8:47
ДА ЛИ БИСТЕ МОГЛИ, МОЛИМ ВАС? / Would
You Please?
Ada Guvenir / Belgium, 2020, 4:30
ТАЈНО ОРУЖЈЕ / Secret Weapon
Тара Симеоновић / Serbia, 2021, 3:42
ЈЕРОБОАМ / Jeroboam
Bianca Caderas / Germany, 2020, 7:11
ИНКОГНИТО / Incognito
Julia Lantos / Hungary, 2020, 7:35
Трајање програма/Program Duration 78’
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 21.00h
Такмичарски програм 2
Competition Program 2
СТЕЈКХАУС / Steakhouse
Špela Čadež / Slovenia, 2021, 9:30
УСКРШЊА ЈАЈА / Easter Eggs
Nicolas Keppens / Belgium, 2021, 14:02
ЛИНИЈЕ / Lines
Иван Стојковић / Serbia, 2021, 6:23
ПАПАГАЈ ДАМА / The Parrot Lady
Michalis Kalopaidis / Cyprus, 2020, 6:45
РАЗГОВОРИ СА КИТОМ / Conversations with a
Whale
Anna Samo / Germany, 2020, 8:45
АНИМАТОРИ ЗА БЕЛОРУСИЈУ/ ДУГО ДА НАМ
ЖИВИ БЕЛОРУСИЈА / Animators For Belarus /
Long Live Belarus
група аутора/group of authors / Belarus, 2020, 7:54
ПРИРОДНИ ОДАБИР / Natural Selection
Aleta Rajič / Bosnia and Herzegovina, 2019, 9:34
МАМА / Mom
Kajika Aki Ferrazzini / France, 2021, 9:17
“НЕ МОЖЕ ДА ТИ СЕ СВИЂА” / “You can not
like it”
Sofiya Bogdanova / Russian Federation, 2020, 3:01
ПРИНЦ У ПОСЛАСТИЧАРНИЦИ / Prince in a
Pastry Shop
Katarzyna Agopsowicz / Poland, 2021, 16:00
Трајање програма/Program Duration 81’
ЧЕТВРТАК/Thursday 7.10.2021.
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 17.00h
Балканима панорама
Balkanima Panorama
МЕЂУ НАМА / Just between us
Petra Balekić / Croatia, 2021, 10:45
НЕ ДА ДОБУДЕ / It’ll fall short
Miloš Šljivar, Bojan Maksimović, Pavle Simić, Zorana
Vukašinović, Aleksandar Vukašinović / Serbia, 2021,
5:15
ИГРАЛИШТЕ / Playground
Sadko Hadzihasanovic / Bosnia and Herzegovina,
2020, 1:30
СПЛАВ / The Raft
Marko Meštrović / Croatia, 2020, 13:46
ГДЕ ГОД ДА ЛУТАМ / Wherever I Wander
Velina Garabedyan / Bulgaria, 2021, 2:15
РАТНИ ХЕРОЈ / War Hero
Berin Tuzlic / Bosnia and Herzegovina, 2019, 4:12
СВЕ ТЕ СЕНЗАЦИЈЕ У МОМ ТРБУХУ / All Those
Sensations in My Belly
Marko Dješka / Croatia, 2020, 13:19
ГИПСОБЕГ / Cast-Outs
Alexandros Romanos Lizardos, Akis Melachris /
Greece, 2020, 15:00
РОН – ВИТЕЗ ОД ЈУТАРЊЕГ ДРВЕТА / RON –
Knight of the Morning Tree
Jakov Gavran / Croatia, 2020, 23:00
Трајање програма/Program Duration 89’
МАЛА САЛА/Small Hall 18.00h
Кратко упознавање са Нађом Андрашев /
Short meeting with Nadja Andrasev
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 19.00h
Студентски такмичарски програм 3
Student Competition Program 3
БАЛАНС / Balance
Татјана Петров / Serbia, 2020, 4:30
МАМИНА КОСА / Mom’s Hair
Alexey Evstigneev / Russian Federation, 2021, 8:00
ДЕНИС / Dennis
Carlos Beceiro Paredes, Guillermo Garzon Marquez /
Spain, 2021, 2:45
БУНДЕ / Fur Coats
Lucie Vostarkova / Czech Republic, 2021, 4:24
ОНИ / Them
Sunitha Sangare / Switzerland, 2020, 7:33
БЕЛА, ЦРНА И ПРАВА ЉУБАВ / White, Black
and True Love
Anja Paternoster / Slovenia, 5:07
МАРУШКА / Maruska
Ludmila Smolyar / Russian Federation, 2021, 4:48
ЉУБАВ ЈЕ САМО НА СМРТ ДАЛЕКО / Love Is
Just a Death Away
Bara Anna Stejskalova / Czech Republic, 2020, 11:06
ОМИЉЕНА ЋЕРКА / Favorite Daughter
Susi Haaning / Denmark, 2020, 7:45
СЛЕДЕЋА ВЕЧНОСТ / The Next Eternity
Вања Косић / Serbia, 2020, 4:20
ЦИКА И ВРИСКА ЗА ЛЕДОМ / Scream For Ice
Emir Aytemur / Turkey, 2021, 4:02
ПРОБАВА / Digestion
Annabelle Tamic, Sarah Erzen, Chloe Musa, Edouard
Delfosse, Louis Lukasik / France, 2020, 4:14
ПАД КРАЉА ИБИЈА / Fall of the Ibis King
Mikai Geronimo, Josh O’Caoimh / Ireland, 2020,
9:42
Трајање програма/Program Duration 76’
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 21.00h
Такмичарски програм 3
Competition Program 3
ЏЕЛАТ У СВОЈОЈ КУЋИ / The Hangman at Home
Michelle and Uri Kranot / Denmark, , 2021, 13:50
ГРАЂАНИН РОДА / the stork
Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak / Estonia, 2020,
15:51
ВЕЛИКИ РОБОТ / Just For The Record
Vojin Vasović / Serbia, Canada, 2020, 7:01
КОЛЕВКА / Cradle
Paul Muresan / Romania, 2020, 4:00
СР_ЊА СЕ ДОГАЂАЈУ / Sh_t Happens
Michaela Mihalyi, David Štumpf / Slovakia, 2019,
12:59
ОНО ШТО ОДЈЕКУЈЕ У ТИШИНИ / What
resonates in silence
Marine Blin / France, 2020, 8:02
ПРАВИ ДЕЧКО / Real Boy
Irena Jukić Pranjić / Croatia, 7:35, 2021
ДЕВОЈКА КОЈА ЈЕ СТАЈАЛА МИРНО / The Girl
Who Stood Still
Joana Toste / Portugal, 2021, 9:03
БЕСКОНАЧНО / The Infinite
Simone Massi / Italy, 2020, 2:00
Трајање програма/Program Duration 80’
ПЕТАК/Friday 8.10.2021.
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 17.00h
SUPERTOON festival
Програм музичких спотова / Program of
music videos
МАЛА САЛА/Small Hall 18.00h
Tricky Women фестивал,
“О путовањима, питањима срца и периферијама” /
Tricky Women Festival,
“On Travelling, Matters of the Heart and
Peripheries”
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 19.00h
Студентски такмичарски програм 4
Student Competition Program 4
ЖАЛ / Regrets
Тамара Мајкић / Serbia, 2020, 6:00
РЕДУКЦИЈА / Reduction
Reka Anna Szakaly / Hungary, 2021, 10:56
СВЕТИ АНДРОИД / Saint Android
Lukas von Berg / Germany, 2021, 6:10
ЉУБАВ, ТАТА / Love, Dad
Diana Cam Van Nguyen / Czech Republic, 2021,
12:00
ПРЕКИДАЊЕ / Dissolution
Dries Bogaert / Belgium, 2020, 8:11
ДОСАДА / Boring
Timothey Delhaize, Alexis Maerten-Lammin,
Gabriel Richaud, Aurelia Tron / France, 2021, 4:59
ШИРОМ ОТВОРЕНИХ ОЧИЈУ / Eyes wide open
Laura Passalacqua / France, 2020, 5:40
МОЈЕ ДЕБЕЛО ДУПЕ И ЈА / My Fat Arse and I
Yelyzaveta Pysmak / Poland, 2020, 10:00
КОРА ПОМОРАНЏЕ / Orange Peel
Исидора Вулић / Serbia, 2021, 4:43
ЦРВЕНЕ ЦИПЕЛЕ / Red Shoes
Anna Paděrova / Czech Republic, 2021, 13:43
САНДУК / COFFIN
Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang,
Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Theo Tran Ngoc /
France, 2020, 5:23
Трајање програма/Program Duration 88’
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 21.00h
Такмичарски програм 4
Competition Program 4
ПРОГУТАТИ УНИВЕРЗУМ / Swallow the
Universe
Nieto / France, 2021, 12:18
СНОВИ У КАМПУ / Dreams at the Camp
Magda Guidi, Mara Cerri / France, 2020, 10:11
ОЧЕВА ПРОКЛЕТА КАМЕРА! / My Father’s
Damn Camera!
Милош Томић / Slovenia, 2021, 6:40
ПРИЈАТЕЉ ПРИЈАТЕЉА / Friend of a Friend
Zachary Zezima / France, USA, 2020, 14:05
MITCH-MATCH ЕПИЗОДА #09. / MITCH-MATCH
series #09.
Geza M. M. Toth / Hungary, 2020, 2:52
СИСА ВИЛА / The Boob Fairy
Leahn Vivier-Chapas / France, 2021, 13:02
ПАУЗА ЗА РУЧАК / Lunch Time
Yael Reisfeld / Israel, 2020, 2:00
ШТЕТОЧИНЕ / Pests
Juliette Laboria / France, 2021, 6:30
ИЗЛЕТ / A Day Out
Ana Horvat / Croatia, 2021, 11:29
ОРГИЈАСТИЧНА ХИПЕР ПЛАСТИКА / Orgiastic
Hyper-Plastic
Paul Bush /Denmark, United Kingdom, 2021, 7:00
Трајање програма/Program Duration 84’
СУБОТА/Saturday 9.10.2021.
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 12.00h
Програм филмова за децу 1 (узраста до 7 год.)
/ Program of Films for Children 1 (age up to 7 years)
ЈУРЕЋИ ЗВЕЗДЕ / Chasing Stars
Laura Aldofredi / Netherlands, 2020, 2:21
КИКИ ПЕРО / Kiki The Feather
Julie Rembauville / France, 2020, 5:47
МАЛИ ЦИМЕР / Little Roommate
Simon Ott, Fabian Schaeublin, Hannes Oehen /
Switzerland, 2021, 1:26
ТОНКА ЋЕ СУТРА / Tonka will do it Tomorrow
Morana Dolenc / Croatia, 2021, 7:16
КИКО И ЖИВОТИЊЕ / Kiko and the Animals
Yawen Zheng / France, 2020, 7:28
ИСПОД ОБЛАКА / Under the clouds
Tikunova Vasilisa / Russian Federation, 2021, 3:44
МАЛИ СНЕШКО / Little snowman
Aleksey Pochivalov / Russian Federation, 2020, 3:40
БЕМОЛ / BEMOL
Lacroix Oana / Switzerland, 2021, 5:47
Трајање програма/Program Duration 38’
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 13.00h
Програм филмова за децу 2 (узраст: 7+) /
Program of Films for Children 1 (age: 7+)
ПЛАВИ ЛАВ / Blue Lion
Zoia Trofimova / France, 2021, 18:11
СИЋУШНА ПРИЧА / A Tiny Tale
Sylvain Cuvillier, Chloe Bourdic, Theophile
Coursimault, Noemie Halberstam, Maylis Mosny,
Zijing Ye / France, 2021, 7:33
ДОМ / Home/Otthon
Kinga Rofusz / Hungary, 2020, 7:42
КАМЕН У ЦИПЕЛИ / A Stone in the Shoe
Eric Montchaud / France, 2020, 11:30
ВАТРОГАСАЦ / Firefighter
Yulia Aronova / France, 2020, 9:08
Трајање програма/Program Duration 54’
КАФЕ “БИСТРО”/Cafe “Bistro” 14.00h
Ауторске презентације
Presenting authors
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 17.00h
Такмичарски програм српске анимације
Competition of Serbian Animation
ЛИНИЈЕ / Lines
Иван Стојковић / 2021, 6:23
КИТОЛОВАЦ / Whale Hunter
Milan Guan Qi / 2021, 3:00
ЖИВЕТИ У ПРИЧИ / Living In a Story
Алекса Гајић / 2021, 12:12
УТОРАК УВЕЧЕ / Tuesday Night
Наташа Михаиловић / 2021, 2:44
ОЧЕВА ПРОКЛЕТА КАМЕРА! / My Father’s
Damn Camera!
Милош Томић / 2021, 6:40
ЖАЛ / Regrets
Тамара Мајкић / 2020, 6:00
ВЕЛИКИ РОБОТ / Just For The Record
Vojin Vasović / 2020, 7:01
КОРА ПОМОРАНЏЕ / Orange Peel
Исидора Вулић / 2021, 4:43
ВРБА / The Willow
Катарина Срејић / 2021, 7:52
Трајање програма/Program Duration 56’
МАЛА САЛА/Small Hall 18.00h
ПРЕДАВАЊЕ: Милен Алемпијевић
КОМУНИКАЦИЈА, УМНОЖАВАЊЕ,
ПОНИШТАВАЊЕ – Савремени свет и језик
анимираног филма /
LECTURE: Milen Alempijevic
COMMUNICATION, MULTIPLICATION,
ANNIHILATION – The modern world and the
language of animated film
ВЕЛИКА САЛА/Big Hall 20.00h
Затварање 18. Европског фестивала
анимираног филма БАЛКАНИМА 2021.
додела награда
Closing ceremony of 18th European Animated
Film Festival BALKANIMA 2021
and award ceremony
Пројекција награђених филмова
Screening of awarded films