Festival filantropije: Dizajnaton Hrana i filantropija (besplatna radionica)

Pozivamo  vas na besplatnu Dizajnaton radionicu „Hrana i filantropija“ koja će se održati 29. juna od 18 do 19.30h u prostoru Miljenko Dereta, Dobračina 55.

0

Pozivamo  vas na besplatnu Dizajnaton radionicu „Hrana i filantropija“ koja će se održati 29. juna od 18 do 19.30h u prostoru Miljenko Dereta, Dobračina 55.

Radionica je namenjena uzrastu od 8 do 11 godina. Prijave su otvorene do 28. Juna.

Broj učesnika je ograničen.

U formi „dizajn maratona“,  učesnici će osmisliti kreativna rešenja kako da hrana dođe do svih kojima je potrebna, kako da se zdravije hranimo i smanjimo otpad od hrane i na taj način podstaknemo razvoj solidarne ekonomije i dobročinstva u Srbiji.

Organizator radionice je KidHub, predstavnik Designathon Works® metoda za Srbiju. Ovaj metod povezuje dizajnerski način razmišljanja (design thinking) i stvaralačko (mejker) obrazova nje s fokusom na UN Ciljeve održivog razvoja. Proglašen je za  jedan od najinovativnijih pristupa HundrEd mreže za 2020. godinu. Deo je Ashoka mreže društvenih inovacija  i Lego Re Imagine Learning mreže. Primenjuje se u 45 zemalja sveta.

Radionica „Hrana i filantropija“ se organizuje u okviru Festivala filantropije koji već četvrtu godinu za redom promoviše kulturu davanja i značaj dobročinstva u našem društvu. Organizator festivala je Fondacija Ana i Vlade Divac, u saradnji sa partnerskim organizacijama okupljenim u Koaliciji za dobročinstvo – Trag fondacija, Catalyst Balkans, SMART kolektiv, Srpski filantropski forum, Forum za odgovorno poslovanje i Privredna komora Srbije uz podršku  Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) kroz Projekat za unapređenje okvira za davanje.

Komentari
Ucitavanje...

Ovaj sajt koristi kolačiće da bi unapredio doživljaj. Predpostavljamo da je ovo u redu za Vas, ali se možete odjaviti ukoliko želite. Prihvatam Pročitaj više

Politika Privatnosti