Doček zlatnih odbojkašica

Danas, doček zlatnih odbojkašica

Danas 22. oktobra od 19.00, ispred Skupštine grada Beograda biće priređen doček zlatnih odbojkašica, koje su osvojile Svetsko prvenstvo u Japanu.

0

Muzički program će početi od 18.00, kada se očekuje dolazak naših reprezentativki. Izlazak svetskih šampionki na balkon Skupštine grada biće oko 19.00.

Svečani doček organizuje Odbojkaški savez Srbije i Grad Beograd.

Veliki uspeh naših odbojkašica

Ženska seniorska reprezentacija Srbije osvojila je drugu medalju u istoriji na svetskim prvenstvima, pošto je u finalu XVIII Svetskog prvenstva u Japanu osvojila titulu prvaka sveta.

Srbija je u finalu u Jokohami pobedila Italiju sa 3:2 u setovima (21:25, 25:14, 23:25, 25:19 i 15:12), posle 117 minuta igre.

Najlepše stranice istorije odbojke u Srbiji ispisale su izabranice Zorana Terzića, koje su vicešampionke Olimpijskih igara, prvakinje Evrope i sada svetske šampionke!

Najbolja igračica SP (MVP) je Tijana Bošković, korektor Srbije, a najbolja blokerka Milena Rašić.

U utakmici za treće mesto Kina je osvojila bronzanu medalju posle pobede nad Holandijom od 3:0.

Izvor: danubeogradu.rs